Biblioteka szkolna zaprasza

w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek w godzinach 7.30 - 15.00

a w piątek w godzinach  7.30- 14.30.

W bibliotece możesz wypożyczyć książki, przygotować się do lekcji, przejrzeć czasopisma, znaleźć potrzebne informacje.

Biblioteka gromadzi zbiory dla uczniów i nauczycieli, oferujemy prawie 18 tysięcy woluminów z literatury pięknej i popularnonaukowej.

Biblioteka przygotowuje aktualne wystawki propagujące czytelnictwo oraz ważne rocznice literackie i historyczne.

Biblioteka szkolna prowadzi zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej.

Biblioteka organizuje konkursy , w których może uczestniczyć każdy uczeń:

- plastyczne (Miś, Mój patron);

- recytatorskie (Warszawska Syrenka, Witaj, majowa jutrzenko);

- literackie (Czy znasz patrona ?, Wiersz o patronie);

- czytelnicze (Jaka to bajka?, Wiem wszystko);

Wraz z Wolontariatem organizujemy przedstawienia dla młodszych uczniów np. Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Dzień Pluszowego Misia.

Biblioteka bierze udział w wielu akcjach charytatywnych np. : zbiórce nakrętek i makulatury dla Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom-Rodzina-Człowiek, zbiórce darów dla domów dziecka, czy Polaków mieszkających na Białorusi, zbiórce karmy dla zwierząt z warszawskich schronisk .

We współpracy z Wolontariatem Gimnazjum nr 105 uczestniczymy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Jeżeli nie umiesz odrobić lekcji to również przyjdź !

Z chęcią pomożemy !

Monika Królikowska