• Sięgnij po więcej

mail   REGULAMIN_PROJEKTU.docx

mail   Oswiadczenie_RODO_N.docx

mail   Formularz_dla_nauczyciela_zal._2.docx

Projekt SIĘGNIJ PO WIĘCEJ!

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu SIĘGNIJ PO WIĘCEJ! Rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy.

Głównym celem projektu jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych możliwości korzystania         z  doradztwa indywidualnego na terenie szkoły. W ramach projektu utworzony został Punkt Informacji i Kariery (PIK), miejsce, w którym uczniowie klas VII-VIII będą mieli możliwość uzyskania diagnozy swoich kluczowych kompetencji i umiejętności a także rozmowy z doradcą na temat wyboru szkoły oraz zawodu (gabinet pedagoga szkolnego, pokój nr 111).

Zgłoszenia na indywidualne konsultacje – do p.Małgorzaty Dwornikiewicz-Opalińskiej, pedagoga szkolnego, trenerki, coacha, pokój nr 111:

12.00-14.00

CELE GŁÓWNE PROJEKTU:

Podniesienie wśród uczestniczących w projekcie uczniów kl. 7 i 8 szkoły podstawowej kompetencji kluczowych w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej.

Poruszania się po rynku pracy, a przez to zwiększenie zdolności do zatrudnienia,  dzięki  realizacji  działań  w  obszarze  rozwoju.

Poprawa jakości  doradztwa zawodowego prowadzonego w 110 szkołach.

Włączenie rodziców i nauczycieli w rozwój edukacyjno-zawodowy uczniów.

Przedstawienie ofert wszystkich szkół ponadpodstawowych.

ZASADY REALIZACJI:

Projekt przeznaczony dla uczniów klas VII – VIII, ich rodziców i nauczycieli.

W RAMACH PROJEKTU ZOSTANĄ ZREALIZOWANE WSKAZANE DZIAŁANIA:

Zadanie  1:  Tworzenie  Punktów  Informacji  i  Kariery w szkołach  podstawowych  objętych wsparciem unijnym (punkt informacyjny i kariery w SP275, zacznie działalność w styczniu 2020r.).

Zadanie 2: Diagnoza  potrzeb  rozwojowych  i  edukacyjnych,  testy  kompetencyjne  określające  indywidualne predyspozycje zawodowe uczniów; omówienie wyników badań.

Zadanie 3: Pogłębione diagnozy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z przekazaniem informacji rodzicom.

Zadanie 4: Spotkania informacyjne z uczniami i ich rodzicami, nauczycielami dotyczące tematyki planowania drogi edukacyjno-zawodowej  uczniów.

Termin realizacji: 1 XII 2019-31 VI 2021.