• Informacja dla ósmoklasistów

• Uczniowie zainteresowani wglądem do pracy egzaminacyjnej

Link do składania wniosków o wgląd do pracy egzaminacyjnej – egzamin ósmoklasisty

publikujemy link do aplikacji służącej do składania wniosków o wgląd do pracy egzaminacyjnej – egzamin ósmoklasisty.

Po kliknięciu w link pojawia się informacja dotycząca procedur wglądów, z którą należy się zapoznać. Aby złożyć wniosek, należy wybrać przycisk na zielonym tle „Złóż wniosek o wgląd”, a następnie postępować zgodnie z poleceniami.

W razie wątpliwości można skorzystać z zakładki „Pomoc” znajdującej się na górnym pasku strony.

• Wyniki egzaminów OKE

• Szanowni Uczniowie klas VIII.

W dniu 31.07.2020 r.  w szkole będą do odebrania indywidualne zaświadczenia OKE z wynikami egzaminu ósmoklasisty.

Harmonogram odbioru:

12.30-13.00 uczniowie klasy VIII a

13.00-13.30 uczniowie klasy VIII b

Po tym terminie można będzie odebrać zaświadczenie w dniu 31.07.2020 r. i dniach następnych w sekretariacie do godziny 16.00. Zaświadczenie odbiera uczeń, rodzic lub inna upoważniona przez rodzica osoba. Dodatkowo na wniosek rodzica skan zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty może być przesłany za pomocą poczty e-mail. Wniosek taki należy przesłać na adres szkoły i dodatkowo potwierdzić chęć otrzymania skanu telefonicznie.

31.07.2020 r. od godziny 10.00 uczniowie będą mogli sprawdzić swoje wyniki z przedmiotów egzaminacyjnych w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl).

Logowanie do systemu odbywa się za pomocą indywidualnego loginu i hasła, które uczniowie otrzymają w systemie LIBRUS w dniu dzisiejszym. Login i hasło będzie można odebrać w dniu dzisiejszym (29.07.2020) i jutrzejszym (30.07.2020 r.) także w sekretariacie szkoły do godziny 16.00.

Przypominamy najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół.

1) Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje.

W 2020 r. możliwe jest:

a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii  zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty

ALBO

b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

2) 12 sierpnia br. ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.

3) Od 13 sierpnia do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić, jeśli oryginały dokumentów nie zostały złożone do 4 sierpnia.

W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe zdający przedkłada również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

Szczegóły dotyczące harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 są dostępne na: · stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (https://www.gov.pl/web/ edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny20202021)

· stronach internetowych kuratoriów oświaty

· stronach internetowych poszczególnych szkół ponadpodstawowych

• Opieka w grupach przedszkolnych