• VI  Warszawski Konkurs Wiedzy o Zawodach dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

„Mój wymarzony zawód”

REGULAMIN

Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego działające w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych  m.st. Warszawy do udziału w konkursie wiedzy o zawodach „Mój wymarzony zawód”.

TEMATYKA ORAZ WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

1. Tematyka konkursu dotyczy zawodów, które uczniowie chcieliby wykonywać w przyszłości, w tym zawodów, w których kształcą warszawskie szkoły zawodowe oraz uczelnie wyższe.

2. Kategorie wiekowe:

- uczniowie z klas 1-5

- uczniowie z klas 6-8

3. Wymarzony zawód powinien zostać przedstawiony przez ucznia w jednej z wybranych przez niego form: komiks, prezentacja, film. Przygotowana praca powinna spełniać  kryteria formalne, merytoryczne i artystyczne, zaś technika i pomysł wykonania oraz przedstawienia jest dowolny.

4. Prezentacja : maksymalna ilość slajdów w prezentacji – 20 w programie Power Point lub Prezi oraz zaprezentowanie tej pracy w formie wypowiedzi ustnej, krótkie wystąpienie do 10 minut. Praca powinna być dostarczona na nośniku elektronicznym.

Komiks:  maksymalna liczba stron komiksu – 5 (format nie większy niż A3)dowolna technika plastyczna.

Film: maksymalny czas trwania filmu – 3 minuty. Film nagrany należy dostarczyć na nośniku elektronicznym oraz krótko omówić przed Komisja Konkursową

Każdą pracę trzeba opisać: kategoria, forma pracy, tytuł pracy, imię i nazwisko autora, nazwa i adres szkoły.

W pracy należy uwzględnić:

- krótki rys historyczny zawodu,

- specyfikę pracy w danym zawodzie,

- kwalifikacje niezbędne do wykonywania danego zawodu,

- drogi kształcenia – szkoły, studia, kursy,

-umiejętności, predyspozycje niezbędne do wykonywania tego zawodu,

- możliwości zatrudnienia,

- informacje o znanych osobach wykonujących ten zawód,

- inne informacje/ciekawostki

Przy ocenie artystycznej komisja konkursowa będzie oceniała:

- czytelność prezentowanych treści,

- estetykę,

- pomysłowości,

- oryginalność.

5. Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach:

I etap, tzw. szkolny .Odbędzie się na terenie szkoły :Szkolna Komisja oceni i wybierze maksymalnie po dwie najlepsze prace  w wybranych kategoriach: komiks, prezentacja lub film z uwzględnieniem kryterium wieku

a. prace uczniów z klas 1-5:  po dwie prace w kategorii komiks, prezentacja oraz film ( razem 6 prac)

b. prace uczniów z klas 6-8:  po dwie prace w kategorii komiks, prezentacja oraz film ( razem 6 prac).

II etap, tzw. dzielnicowy: spośród przesłanych prac przez Szkolne Komisje, każda z 18 Komisji Dzielnicowych wybierze maksymalnie po dwie prace w poszczególnych kategoriach.

III etap, tzw. finałowy: Kapituła Konkursu oceni nadesłane prace wg ustalonych kryteriów: formalnych, merytorycznych i artystycznych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone wartościowymi upominkami.

I etap konkursu – od 07.01.2020 r.  do 02.03.2020 r.

II etap konkursu – od 03.03.2020 r. do 3.04..2020 r.

III etap konkursu – od 15.04.2020 r. do 15.05. 2020 r.

Gala Finałowa – 28.05. 2020 r.

Po  wszelkie informacje o konkursie oraz zgłaszanie się chętnych uczniów zapraszam do mnie Katarzyna Porucznik –Doradca zawodowy w każdy czwartek w godz.13.30 -15.20. I piętro , pokój 126