• Zasady korzystania z wyżywienia

5 latki                                                9.00

6 latki                                                9.00

OBIADY

3 latki                                                11.30            ( w klasie )

4 latki                                                11.45

5 latki                                                12.10

6 latki                                                12.10

I klasy                                               13.10 - 13.30 (w czwartki 11.15)

II klasy                                              12.50

III klasy                                             11.25 - 11.45

IV, V klasy                                        12.30 - 12.45

VI, VII, VIII klasy                             13.30 - 13.45

PODWIECZORKI

3 latki                                                14.15

4 latki                                                14.15

Uczniowie, którzy kończą wcześniej lekcje, jedzą obiad po najbliższej przerwie.

Zasady korzystania z wyżywienia w stołówce szkolnej

Szkoły Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I

1. Do korzystania z posiłków w stołówce szkolnej uprawnieni są
          •  uczniowie
          • pracownicy szkoły.
          1. Wysokość dziennej opłaty za korzystanie przez uczniów z posiłku w stołówce szkolnej nie może być wyższa niż 0,6% minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego na zasadach i w trybie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, nie więcej jednak niż koszty przygotowania posiłku, w tym koszty surowca przeznaczonego na wyżywienie, pomniejszone o wynagrodzenia pracowników stołówki szkolnej oraz składki naliczane od tych wynagrodzeń, a także koszty utrzymania stołówki.
          2. Wysokość dziennej opłaty za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej przez pracowników szkoły uwzględnia pełne koszty przygotowania posiłku, w tym koszty surowca przeznaczonego na wyżywienie oraz koszty wynagrodzenia pracowników stołówki szkolnej oraz składki naliczane od tych wynagrodzeń, a także koszty utrzymania stołówki.
          3. Opłaty za posiłki (śniadania, obiady, podwieczorki) należy wnosić w okresach miesięcznych, z góry do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym następuje korzystanie z posiłków w stołówce szkolnej na konto bankowe.
          4. W uzasadnionych przypadkach dyrektor szkoły może, na wniosek rodzica lub pracownika szkoły uprawnionego do korzystania z posiłku w stołówce szkolnej wyznaczyć inny niż określony w pkt 4 termin wniesienia opłaty za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej.
          5. Opłaty za korzystanie z posiłków w stołówce szkolnej w miesiącach styczniu i wrześniu mogą być wnoszone odpowiednio do dnia 5 stycznia i 5 września.
          6. W przypadku nieobecności ucznia lub pracownika szkoły uprawnionego do korzystania z posiłku w stołówce szkolnej zwrotowi podlega dzienna wysokość opłaty za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej za każdy, z wyłączeniem pierwszego, dzień nieobecności.
          7. Dopuszcza się możliwość zwrotu dziennej wysokości opłaty za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej za pierwszy dzień nieobecności w przypadku gdy nieobecność zostanie zgłoszona najpóźniej w tym dniu do godziny 8.30.

Podstawa prawna: zarządzenie Nr 2048/2008 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 11 września 2008 r.