• Oddział Pszczółki

Dzień Dziecka

01 czerwca już od rana na Pszczółki czekała odświętnie i kolorowo ozdobiona sala. Po śniadaniu dzieci bawiły się w różne zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z pracownicami pobliskiej Biblioteki Publicznej, które opowiedziały o patronie naszej szkoły, a dzieci kolorowały według własnego pomysłu królewskie korony. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku oraz rozbijania kolorowej piniaty!

Święto Mamy

Z okazji Dnia Mamy nasze Pszczółki bardzo się napracowały: rysowały portrety swoich mam, lepiły dla nich z plasteliny kolorowe kwiatki, przygotowały też okolicznościowe laurki oraz wiosenne przedstawienie.

Łąka w maju

Pszczółki zdobywały wiadomości na temat zwierząt i kwiatów, jakie spotkać możemy na wiosennej łące. Dzieci swoje wrażenia wyraziły w pięknych pracach.

Moja ojczyzna

W ostatnim tygodniu kwietnia Pszczółki rozmawiały o naszej ojczyźnie: poznały symbole narodowe, nauczyły się tańca ludowego „Grozik” oraz wiersza Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”. Wykonały też okolicznościowe prace plastyczne.

Dbamy o przyrodę

W kwietniu Pszczółki rozmawiały o konieczności ochrony środowiska przyrodniczego. Uczyły się, jak ważna dla ludzi i zwierząt jest czysta woda i powietrze, poznawały też zasady segregacji śmieci.

Wesołe zabawy

Pszczółki uwielbiają zabawy w naszej sali sensorycznej, zresztą zobaczcie sami…

Wiosenne zabawy

Pszczółki bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci z wielką energią szaleją w ogrodzie przedszkolnym lub na boisku.

Wiosenny kącik

Ostatnio w naszej sali, wraz z przyjściem wiosny, zrobiło się bardzo kolorowo. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców na naszym parapecie wyrosły piękne wiosenne kwiaty: żonkile, prymulki, szafirki, hiacynty, tulipany, fiołki, bratki, stokrotki…W wazonach znalazły się gałęzie brzozy oraz wierzbowe kotki. Dzieci posiały też nasiona aksamitek, sałaty, porów, rzeżuchy i rzodkiewek.

Powitanie wiosny

22 marca Pszczółki oficjalnie i zdecydowanie pożegnały panią Zimę, którą symbolizowała postać panny Marzanny, a za pomocą piosenek i wierszyków przywołały panią Wiosnę, która – nie uwierzycie – zamieszkała na naszym parapecie!

Pszczółki pracują

Ostatnio Pszczółki poznawały zwierzęta egzotyczne. Dzieci podejmowały różnorodne działania wokół tego tematu, m.in. malowały farbami krokodyla, układały z kawałków własnoręcznie pokolorowaną żyrafę, lepiły z plasteliny kolorowego węża.

Bal karnawałowy

11 lutego Pszczółki bawiły się na balu karnawałowym. Były tańce, korowody, wesoła zabawa oraz mały poczęstunek. Każde dziecko wyglądało wyjątkowo w przygotowanym przez rodziców balowym stroju.

Pasowanie na Przedszkolaka

26 stycznia w grupie Pszczółek odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci pięknie śpiewały okolicznościowe piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły…Na koniec pani Dyrektor każde dziecko mianowała Prawdziwym Przedszkolakiem!

Dzień Babci i Dziadka

Dzieci z naszej grupy bardzo kochają swoich dziadków. Z okazji ich święta przedszkolaki przygotowały prezenty oraz namalowały kwiatki. Dzieci nauczyły się również okolicznościowych piosenek i wierszyka.

Zimowe zabawy

Wszędzie zrobiło się biało, zatem Pszczółki mogły wreszcie pobawić się na śniegu. Wspólnie ulepiliśmy nawet bałwanka!

Pszczółki pracują

Dzieci od dawna z utęsknieniem czekają na śnieg. Ostatnio śniegowe płatki stały się więc tematem naszej bardzo absorbującej pracy plastycznej.

Edukacyjne-karty-pracy-Dzien-TATY.pdf

Dzien_Dziecka.docx

Nowy temat: smiley

Wywiad_z_mama__tata.docx