• Oddział Motylki

Dzień Dziecka w Motylkach

Dbamy o środowisko – świętujemy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi - praca metodą projektu | Szkoła Podstawowa nr 36 w Krakowie

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych. Również przedszkolaki z naszej grupy uczciły ten wyjątkowy dzień. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji odpadów wrzucając je do odpowiednich pojemników. Dzieci również dowiedziały się, jak sadzić i przesadzać rośliny zielone i kwiaty. Następnie każdy maluszek posadził swój kwiatuszek w ogródku przedszkolnym. ,,Motylki’’ wiedzą, że Ziemia jest piękną planetą, o którą należy dbać.

,,MARZANNO, MARZANNO, TY  ZIMOWA PANNO…’’

Rodzinny konkurs techniczny "Marzanna na drewnianej łyżce" - Przedszkole  Samorządowe nr 81 "Brzoskwiniowy Raj" w Białymstoku

- CZYLI JAK ,,MOTYLKI’’ WITAŁY WIOSNĘ

Przygotowania do powitania wiosny rozpoczęły się od zajęć dydaktycznych, podczas których  dzieci zapoznały się z obrzędami  ludowymi – topienie Marzanny. Następnie przedszkolaki  w kolorowym korowodzie z Marzanną  symbolizującą odchodzącą zimę wyruszyły do ogródka przedszkolnego. Dzieci z wielką radością i przy wtórze śpiewanych piosenek i okrzyków pożegnały Marzannę zgodnie z tradycją. Po powrocie ,,Motylki’’ postanowiły zatrzymać wiosnę, malując paluszkami pierwsze wiosenne kwiaty. Mamy nadzieję, że kolorowa, słoneczna, radosna i budząca nas do życia wiosna zostanie z nami na długo.

BAL KARNAWAŁOWY 2021

Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. We wtorek 16 lutego w naszej grupie odbył się Bal Karnawałowy. W tym dniu sala ,,Motylków’’ zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, strażaków, supermenów i innych barwnych postaci z bajek i kreskówek. W pięknie przystrojonej sali, przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci bawiły się doskonale. Były korowody, kółeczka, pociągi, tańce w parach. Przedszkolaki chętnie brały udział w wielu konkursach. Było bajecznie, kolorowo i bardzo wesoło. Na koniec balu wszystkie dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.

Zapraszamy na kolejną karnawałową  zabawę za rok! Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych, balowych strojów.

Zapraszamy do galerii zdjęć (kliknij w zdjęcie).

Dzień Babci i Dziadka

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie ze względu na epidemię. Jednak dzieci z grupy ,,Motylki’’ nie zapomniały o tak ważnych dla nich osobach, jakimi są dziadkowie.

Na tę okoliczność maluszki własnoręcznie wykonały piękne laurki z życzeniami.

Dzieci nauczyły się kilku piosenek z układem tanecznym, które mogły zaprezentować babciom i dziadkom przez telefon lub w innej formie.

Święto to znakomita okazja, aby wnuki mogły zapewnić swoje babcie i dziadków, że o nich pamiętają i je kochają.

ZIMA I ZWIERZĘTA

Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących dokarmiania zwierząt zimą. Poznały i nazywały niektóre ptaki zimujące w Polsce: gila, sikorkę, wróbla. Maluszki rozwijały również intuicję geometryczną, poprzez ułożenie z poznanych figur geometrycznych sylwety karmnika dla ptaków. ,,Motylki’’, obiecały systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został  umieszczony w przedszkolnym ogrodzie.

Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie w przyszłości będą prawdziwymi miłośnikami przyrody.

Spotkanie z Mikołajem

04 grudnia 2020r. dzieci odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Pomimo braku białego puchu, jak co roku zdążył na czas. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Wszystkie maluszki były bardzo grzeczne i zostały obdarowane przez Mikołaja wspaniałymi prezentami. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się własnoręcznie wykonanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja.

Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!

Dzień Misia w Motylkach

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten uczciły również dzieci z grupy ,,Motylki’’. Każde dziecko z dumą opowiadało o swoim misiu, jak ma na imię oraz jak długo już miś mu towarzyszy. Ten dzień był bardzo radosny, zabawy odbywały się w rytm piosenek o misiach. Maluszki, z dużą radością i zaangażowaniem wykonały piękne misie, a bohaterami czytanych w tym dniu bajek były oczywiście misie.

Przygotowania do Święta Niepodległości w grupie ,,Motylki’’

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W ramach przygotowań do obchodów Święta Niepodległości, przedszkolaki poznały symbole narodowe Polski. Słuchając patriotycznych pieśni, ,,Motylki’’, z dużym zaangażowaniem i radością wykonały małe flagi Polski, które zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Następnie dzieci utrwaliły poznane wiadomości na temat symboli narodowych oraz uczyły się hymnu RP.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Edukacyjne-karty-pracy-Dzien-TATY.pdf

Dzien_Dziecka.docx

Nowy temat: smiley

Wywiad_z_mama__tata.docx

Zapraszamy do zabawy z imionami

zabawy_27.05.docx

Dzień Matki

Zabawy_26.05.docx

Kliknij na fotografię, by zobaczyć więcej naszych prac.

Poznajcie Słonia Elmera

Temat_Slon.docx

Porozmawiajmy o rodzinie

Rodzina.docx