• Szanowni Państwo.

W związku z Komunikatem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej  z dnia 24.04.2020r. informujemy, że termin główny egzaminów ósmoklasisty został wyznaczony na:

1. 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00    język polski

2. 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00  matematyka

3. 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00 język obcy.

Termin dodatkowy:

1. 7 lipca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00  j. polski

2. 8 lipca 2020 r. (środa) – godz. 9:00  matematyka

3. język obcy nowożytny – 9 lipca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00.

W komunikacie CKE podano termin ogłoszenia wyników egzaminów w terminie głównym i dodatkowym  do 31 lipca 2020 r.

Do 31.07.2020 r. zostaną  przekazane uczniom zaświadczenia o wynikach.

Jedocześnie informujemy , że przerwa w nauczaniu stacjonarnym została przesunięta do 24 maja 2020 r.

• Szanowni Państwo.

Na podstawie rozporządzenia MEN z 9.04.2020 r. przerwa w nauczaniu stacjonarnym zostaje przedłużona do 26.04.2020 r.

W związku z tym przesunięty został także termin egzaminów ósmoklasisty. Nie podano nowego terminu. O nowym terminie, kiedy tylko zostanie on ustalony niezwłocznie Państwa poinformujemy.

• Poradnia psychologiczna

• Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży oraz Oddział dzienny psychiatryczno- rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży w Marysinie

Szanowni Państwo,

informujemy, że w SZPZLO Warszawa-Wawer w budynku przy ul. Begonii 10 powstała Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży oraz Oddział dzienny psychiatryczno- rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży.

• Mazowiecka Policja Apeluje!

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Drodzy uczniowie!

Mazowiecka Policja apeluje:

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!