• MOCARZE HISTORII

• Z przyjemnością informujemy, że uczniowie z klasy 3A zajęli II miejsce w warszawskim projekcie „WARSZAWO, POZNAJMY SIĘ”.

Warunkiem uczestnictwa był udział w lekcjach o historycznych postaciach i wydarzeniach  z dziejów naszego miasta. Naszych uczniów szczególnie zainteresowała postać króla  Jana III Sobieskiego i jego związki z Warszawą. Wielki zwycięzca spod Wiednia polecił zbudować pałac w Wilanowie.                     W Warszawie rządził na zamku, w warszawskim kościele brał ślub. Tu, w stolicy spoczywa jego serce.

Nasi uczniowie wykonali piękny album o królu, a na koniec rozwiązywali wielki test historyczny. Zdobyli tytuł MOCARZY HISTORII.

• Dzień Niezapominajki

• Dzieci z klasy 1c z okazji Dnia Niezapominajki posadziły w ogródku szkolnym sadzonki niezapominajek. Wszyscy bardzo starali się, aby z małych sadzonek powstała piękna kompozycja!

• „Pomóż Im odnaleźć iskrę nadziei”

• Samorząd Uczniowski jak co roku uczestniczy w programie „Pola Nadziei”. W tym roku szkolnym kwestujemy na rzecz Ośrodka Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie. Podczas październikowej zbiórki pieniężnej zebraliśmy 170 złotych. Całą kwotę przekazaliśmy na numer rachunku Ośrodka: 73 1020 1042 0000 8502 0115 9532. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy. Prosimy o dalsze wspieranie Ośrodka poprzez dokonywanie wpłat bezpośrednio na podany wyżej numer rachunku Hospicjum.

Ośrodek Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów

Ul. Tykocińska 27/35, 03-545 Warszawa

• Szczepienie lisów

w związku z otrzymanym pismem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Warszawie, Informujemy o planowanej akcji szczepienia lisów w terminie od 14-31 maja 2021r. na terenie Dzielnicy Wawer m st. Warszawy. Szczepionka będzie wykładana ręcznie lub zrzucana z samolotów. Akcją objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem akwenów wodnych, dróg i terenów zabudowanych.

• Nasze sukcesy

• Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 8a Natalia Dziak została laureatką konkursu z języka angielskiego, organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Z kolei uczennica klasy 2a Zlata Urban zakwalifikowała sie do finału 44 Konkursu Recytatorskiego "Warszawka Syrenka".

W Konkursie Poetyckim "Złota Biedronka" (Laureatowi XI edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego - Janowi Gałowi

Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

• Wiosna

• Wiosna w ogródku! Uczniowie klasy 1 c po powrocie do szkoły podziwiali posadzone jesienią kwiaty cebulowe, rozkwitające truskawki i wschodzącą rzodkiewkę.

• Klasa 2C - Uczeń nauczycielem.

• Kolejny raz w klasie 2C nastąpiła zamiana ról. Wincent przedstawił dzieciom temat, którym się fascynuje, dotyczył FORMUŁY 1. Wszyscy byliśmy podekscytowani oglądając prezentację i słuchając z jaką pasją Wincent podchodzi to tego sportu. Kolejnym uczniem, który zamienił się w nauczyciela był Patryk. Lekcja poświęcona była krajom Unii Europejskiej. Poznaliśmy nazwy stolic, kolory flag, przyglądaliśmy się mapie Europy. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z każdym krajem. Czy wiedzieliście, że symbolem Irlandii jest trójlistna koniczyna, a grę Minecraft stworzył szwedzki programista? Najzabawniejszą ciekawostką okazała się informacja, że w Niemczech najgorszą oceną jest 6, a najlepszą 1!

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i interesujące tematy.

Zapraszamy do albumu fotograficznego.

• Klasa 2C

• Klasa 2C wysiewała kwiaty. Postawiliśmy na aksamitki, które są łatwe w hodowli. Mieliśmy przy tym dobrą zabawę, a teraz możemy obserwować rozwój naszych roślin!