• "Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi."

• Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego ucznia Aleksandra Koseckiego z klasy V b

To wielka strata dla całej społeczności szkolnej. Olusia pamiętać będziemy jako dobrego ucznia i wspaniałego kolegę. Był życzliwym, zawsze uśmiechniętym młodym człowiekiem. Nie znajdujemy słów, by wyrazić nasz smutek. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i  szczere kondolencje.

Dyrektor wraz z całą społecznością szkolną
            Szkoły Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I

• 6d rodzinnie i sportowo

• 25 kwietnia Urząd Dzielnicy Warszawa Wawer wraz z Fundacją Sportowe Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży zaprosił naszych uczniów i ich rodziny do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Na stadionie w Międzylesiu było RODZINNIE, SŁONECZNIE, SPORTOWO I WESOŁO.  Zapraszamy do Galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

• Warszawska Karta Ucznia

• W tym roku mija 4 lata od wydania pierwszych Kart Ucznia, których termin ważności kończy się w dniu 30 września 2021 r. Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalny link https://kartaucznia.ztm.waw.pl/20fdde8b, dedykowany dla naszej szkoły, za pomocą którego można złożyć wniosek przedłużenie ważności Karty. UWAGA Rodzice przyszłych uczniów klas pierwszych. Zachęcamy do skorzystania z powyższego linku i złożenia wniosku o Kartę Ucznia dla Waszego Dziecka. Karta daje uczniom warszawskich szkół możliwość bezpłatnego korzystania ze środków komunikacji na terenie miasta. W załączonych plikach znajdują się instrukcje (1. dla pierwszoklasistów i 2. dla uczniów przedłużających uprawnienia) oraz druk wniosku o wydanie karty dla tych z Państwa, którzy chcą złożyć wniosek w formie papierowej, w sekretariacie szkoły.

1._Karta_Ucznia_Instrukcja_-Pierwsza_Karta.docx

2._Karta_Ucznia_Instrukcja_-Przedluzenie.docx

Wniosek_Karta_Ucznia_2021.pdf

• Dla Mikołaja

• W dniach 17-19 marca w naszej szkole przeprowadzana była zbiórka na terapię dla Mikołaja. Zebraliśmy 189,18 zł. Wszystkie pieniądze przekazaliśmy na konto Mikołaja w Fundacji Siepomaga.pl.

uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie SPSP 195 miało problemy techniczne ze złożeniem sprawozdania finansowego za rok 2019. Sprawozdanie zostało zarejestrowane po obowiązującym terminie, dlatego nie ma nas w systemie ePIT za 2020 rok. Mając powyższe na względzie, nasze Stowarzyszenie podpisało porozumienie z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem tj. Stołecznym Centrum Kultury i Sportu „Hals” o nr KRS 0000148400 na przekazanie wpłat z tytułu 1%. W tym celu prosimy o wybór tego stowarzyszenia na przekazywanie 1%, który zostanie przekazany naszej szkole.

Natomiast w przypadku wpłat darowizn prosimy je wpłacać nadal na nasze konto SPSP 195.

• Komunikat

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, władze centralne przedłużają obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

Ze względów bezpieczeństwa i minimalizowania ryzyka zakażenia COVID-19 do 18 kwietnia nieczynne pozostają m.in. żłobki i przedszkola – wyjątkiem jest opieka nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Ze względu na specyfikę działania, nie wprowadzono przepisów ograniczających funkcjonowanie przedszkoli specjalnych, oddziałów specjalnych w przedszkolach ogólnodostępnych oraz oddziałów przedszkolnych specjalnych w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych.

Nadal obowiązuje zdalne nauczanie we wszystkich klasach szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego oraz centrach kształcenia zawodowego. W przypadku uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą się uczyć zdalnie z domu, dyrektor szkoły ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole lub umożliwić uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. Również uczniowie, którzy nie mają możliwości, by uczyć się zdalnie, mogą mieć zorganizowaną naukę zdalną na terenie szkoły.

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/koronawirus oraz na stronie Biura Edukacji<http://edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/22903-wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach>.

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19<https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000065101.pdf>

• Komunikat

• Na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid – 19 informuję, że od dnia 29.03.2021 r. do dnia 11.04. 2021 r. ogranicza się funkcjonowanie przedszkola.

W związku z powyższym na wniosek rodzica/opiekuna prawnego, który spełnia określone formy zatrudnienia, zorganizowane zostaną zajęcia stacjonarne dla zgłoszonego dziecka. W załączeniu znajduje się wniosek, który jest podstawą zgłoszenia dziecka w tym okresie.

wniosek_do_dyrektora.doc​​​​​​​