• Projekt Boże Narodzenie w klasie IIa

          • Metoda projektów to jedna z metod nauczania. Metoda ta polega na samodzielnym realizowaniu przez uczniów zadania przygotowanego przez nauczyciela na podstawie wcześniej ustalonych założeń. 

            Uczniowie klasy IIa pracowali nad tym przedsięwzięciem dwa tygodnie wg ustalonego planu, obranych celów i tematu. Otrzymali instrukcję od nauczyciela, która zawierała temat projektu, jego cele, zadania dla konkretnego ucznia, wskazówki, źródła informacji, termin, sposób i czas prezentacji, terminy konsultacji, kryteria oceny pracy. Prezentacja prac odbyła się 21 grudnia w czasie lekcji on-line.

            Dzieci z zaangażowaniem wykonały powierzone zadania, każdy mógł zgłębić a następnie podzielić się wiedzą z innymi, o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia, nie tylko w Polsce ale i w innych krajach. Efektem pracy było również stworzenie prezentacji, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

            Boze_narodzenie.pptx​​​​​​​


        • Świat komiksu - klasa 2c
          • Świat komiksu - klasa 2c

          • Zapraszamy do odwiedzenia albumu fotograficznego, w którym zostały umieszczone wszystkie prace dzieci.

             Uczniowie klasy 2c brali udział w lekcji poświęconej komiksom. Dowiedzieli się, że kiedyś były  one nazywane  historyjkami obrazkowymi, do których dołączone są teksty  umieszczone w dymkach.

            Temat był na tyle interesujący, że postanowiliśmy stworzyć swoje własne komiksy.

            Z pomocą Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zgłębiliśmy wiedzę na temat sposobu tworzenia komiksów, do czego i Was zachęcamy - wystarczy, że klikniecie w link:

            https://www.youtube.com/watch?v=D-O21w3CuLA

            Zapraszamy do galerii.

             

        • Kolędy w klasie 2c - spotkanie z Marcinem Węclewskim
          • Kolędy w klasie 2c - spotkanie z Marcinem Węclewskim

          • Zapraszamy do obejrzenia filmów, które znajdują się poniżej.

            14 grudnia, jak w każdy poniedziałek, klasa 2c brała udział w spotkaniu z Panem Marcinem Węclewskim, tatą Wincenta. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać najbardziej znane kolędy, braliśmy udział w zagadkach muzycznych, które były poświęcone znanym i lubianym pastorałkom i piosenkom  świątecznym. Próbowaliśmy swoich sił we wspólnym kolędowaniu!

            Wincent po raz kolejny zaskoczył nas swoimi umiejętnościami rytmicznymi i graniem na perkusji.

            Bardzo dziękujemy za poświęcenie nam czasu i umilenie poniedziałkowego poranka.

        • Ogólnopolski Konkurs na Świąteczną Kartkę
          • Ogólnopolski Konkurs na Świąteczną Kartkę

          • Zlata Urban, uczennica klasy IIa zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Świąteczną Kartkę, zorganizowanym przez młodzieżowy klub charytatywny LEO Clubs Polska. Zlatka wykonała wyjątkową kartkę świąteczną, dedykowaną Pracownikom Medycznym. Organizator przekaże  nadesłane na konkurs kartki Seniorom oraz Pracownikom Ochrony Zdrowia. Z pewnością przyniosą one radość w tym wyjątkowym, świątecznym czasie wszystkim obdarowanym! Gratulujemy naszej małej artystce kreatywności, oryginalności i wrażliwości!

        • W poszukiwaniu Legend - spektakl dla uczniów SP z Dzielnicy Wawer.
          • W poszukiwaniu Legend - spektakl dla uczniów SP z Dzielnicy Wawer.

          • 16 listopada oraz 08 grudnia 2020r. uczniowie klasy IIa brali udział w przedstawieniach teatralnych online. Pierwsza część projektu nawiązywała do najważniejszych legend warszawskich z muzyką wykonywaną na żywo. W spektaklu pojawiły się legendy: o Warszawskiej Syrence, Bazyliszku i Złotej Kaczce, które odnoszą się do konkretnych miejsc na mapie Stolicy. Trzy Bajarki zabrały widzów na wędrówkę po Warszawie, jaka już nie istnieje. Krótki warsztat pospektaklowy dotyczący Warszawy, jej ważnych miejsc, postaci z nią związanych pomógł w usystematyzowaniu zdobytej podczas spektaklu wiedzy. Uczestnicy warsztatów dostali również broszurki w formie online z zadaniami i zagadkami dotyczącymi Warszawy i legend z nią związanych, a także mogli stać się Poszukiwaczami Legend. Po pierwszym spotkaniu, dzieci miały za zadanie narysować lub sfotografować miejsce w Warszawie, które nie ma jeszcze własnej legendy.  Na podstawie rysunku, ucznia klasy 2a Szymona Jaroszewicza, stworzona była historia zaklętego zamku i jej mieszkańca pajączka Alberta, który odkrywał wraz z przyjaciółka Gabrysią zamkowe tajemnice. Z uwagą i zainteresowaniem obejrzeliśmy przedstawienia, które dostarczyły nam wiedzy o znanych miejscach naszego miasta. Druga część spektaklu pokazała uczniom, jak popuścić wodze wyobraźni i stworzyć ciekawą historię.

            Wystawę wszystkich prac można obejrzeć: http://www.itakzagramy.art.pl

          • Mikołajki 2020

          • 4 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Zaprosił do wspólnej zabawy wszystkich przedszkolaków. Były tańce podrygańce, dużo śmiechu i słodkie upominki dla każdego. Mikołaj podarował dzieciom - każdej grupie - zabawki do kącików zabaw tematycznych.

            Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki 2020.

        • „Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”.
          • „Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”.

          • Bardzo miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zlata Urban z klasy 2a otrzymała wyróżnienie w  V EDYCJI  OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU  PLASTYCZNEGO „Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”.

            Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać portret postaci z dowolnej baśni lub legendy. Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków i  uczniów szkoły podstawowej w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i zerówki, klasy I-IV oraz V-VIII. Spośród czterech tysięcy nadesłanych prac, praca naszej uczennicy została dostrzeżona i znalazła się w gronie 98 laureatów i wyróżnionych.

            Gratulujemy sukcesu naszej małej artystce!

          • Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021

          • Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynamy zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021.

            Zgodnie z komunikatem z dn. 04.12. br. Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej Akcja „Zima w Mieście” 2021 jest adresowana do uczniów klas I-IV szkoły podstawowej 
            https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczne-polkolonie-dla-najmlodszych

            Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021

            Warszawska Akcja "Zima w Mieście" odbędzie się w dniach od 4.01.2021 r. do 15.01.2021 r.

            W okresie ferii warszawscy uczniowie z klas I-IV będą mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej - zgodnie z wytycznymi MEN.

            Jak się zapisać?

            Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 w elektronicznym systemie rozpoczną się 7 grudnia od godziny 12.00 i potrwają do 11 grudnia do godziny 00.00. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej proszę zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów.

            Zapisywać się można pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

            Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 2 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku.

            Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl od 16 grudnia 2020 r. od godziny 12.00.

            Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz
            z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.

            Feryjne Placówki Edukacyjne

            Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00
            do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe
            w Warszawie.

            Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.

            Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii

            Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadza się m.in. ograniczenie do 12 uczniów w grupie. Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest dla nas priorytetowym zadaniem.

            Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 dostępne są na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

            Zapraszamy!

        • Deo Gratias
          • Deo Gratias

          • 26.11. 2020 r. schola Deo Gratias wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej Z Pieśnią ku  olności III edycja online. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 5 w Warszawie. 
            Antonina Marciniak z kl. 6e otrzymała wyróżnienie w kategorii solo dla klas  IV - VIII. Tosia śpiewała piosenkę pt. "Uwierz Polsko"
            Schola (14 dzieci : 7 z klas I-III i 7 z kl. IV-VII)  w kategorii zespół śpiewała piosenkę pt. "Dla Niepodległej szli".
            Jury zakwalifkowało nas do klas młodszych. Otrzymaliśmy wyróżnienie. Po raz pierwszy startowaliśmy w konkursie online. 11.11.2020 r. nagrywaliśmy piosenki w kościele św. Feliksa i nagranie przesłaliśmy na konkurs.

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada obchodziliśmy Miedzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Miś odwiedził przedszkolaki, bawił się z dziećmi, częstował smacznymi ciasteczkami. Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Misiów!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 195 im. Króla Maciusia I
        • (22) 2771001     Sekretariat ogólny Barbara Mazur e-mail: bmazur@edu.um.warszawa.pl (22) 2771002     p.o. Kierownik Gospodarczy Marta Żelazo e-mail: mzelazo@edu.um.warszawa.pl (22) 2771003     Małgorzata Kuraś e-mail: mkuras@edu.um.warszawa.pl (22) 2771004     Sekretariat uczniowski Lucyna Stańczyk-Stańczak e-mail: lstanczyk@edu.um.warszawa.pl (22) 2771005     Wicedyrektor Justyna Grzyb (klasy 4-8) (22) 2771006     Wicedyrektor Anna Semeniuk (przedszkole, oddziały 0, klasy 1-3) (22) 2771007     Pedagog Małgorzata Dwornikiewicz-Opalińska (22) 2771008     Intendentka Joanna Brokon e-mail: jbrokon@edu.um.warszawa.pl Administrator E-dziennik: sp195edziennik@edu.um.warszawa.pl lub pyrzynskitomasz478@gmail.com
        • ul. Króla Maciusia 5 04-526 Warszawa Poland
        • Aleksandra Adamska aadamska@um.warszawa.pl tel. +48697663557
      • Logowanie