• Prace w ogrodzie

• W poniedziałek 21 września uczniowie klasy 1c pod opieką wychowawczyni Jolanty Grochowiny wybrali się do ogródka szkolnego posadzić kwiaty cebulowe - hiacynty, tulipany i krokusy. Wykonali  też jesienne prace porządkowe. Wszystkim zabawa w małych ogrodników bardzo się podobała. Każdy pracował z zapałem i uśmiechem na twarzy.

• Warsztaty dla ojców

Wawerski Ośrodek Wsparcia informuje o naborze na grupę warsztatowo - rozwojową dla ojców dzieci w okresie dojrzewania. Warsztaty będą odbywać się w poniedziałki w godzinach 18:30 - 21:00. Cykl 5 spotkań każde po 2,5 godziny w terminach: 05.10.2020 r., 12.10.2020 r., 19.10.2020 r., 26.10.2020 r., 02.11.2020 r. Zapisy pod numerem telefonu 515 - 911 - 857  bądź osobiście w Wawerskim Ośrodku Wsparcia przy ul. Żegańskiej 2c, w godzinach 8 - 16 od poniedziałku do piątku.

Zajęcia będą odbywać się w Wawerskim Ośrodku Wsparcia. W przypadku wzrostu zachorowań na COVID - 19  zajęcia będą realizowane w trybie on-line. Liczba miejsc ograniczona. Prowadzący Karol Kołbyk.

• Webinarium dla rad rodziców - zaproszenie

Na prośbę Pana Wojciecha Starzyńskiego Prezesa Zarządu Fundacji Rodzice Szkole przekazujemy Państwu informację o bezpłatnym webinarium (szkoleniu internetowym) organizowanym przez Fundację w dniu 24 września 2020 r. o godzinie 19:00. Poświęcone będzie ono działalności rodziców na terenie szkół, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zakładania rad rodziców, ich gospodarki finansowej oraz roli przy tworzeniu i realizacji programów wychowawczo-profilaktycznych.

Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o webinarium wśród członków rad rodziców. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

zalacznik_do_mailingu.pdf​​​​​​​​​​​​​​

Al. Jerozolimskie 32

• Narodowe Czytanie 2020 w Marysinie

• Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Podczas ubiegłorocznej edycji Narodowego Czytania lekturą były Nowele polskie. W trakcie dziewiątej odsłony, 5 września 2020 roku, był czytany dramat Juliusza Słowackiego – Balladyna - wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Na terenie Marysina Wawerskiego organizatorem Czytania była Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy filia w Marysinie.  Akcję zorganizowano przy pomniku Janusza Korczaka przy ulicy Korkowej 135/137. Brały w niej udział klasy 8a i 8b Szkoły Podstawowej nr 195. W czytanie zaangażowani byli przedstawiciele Biblioteki jak również młodzież szkolna. Po lekturze miał miejsce krótki quiz ze znajomości przeczytanego tekstu. Wszystko odbywało się w miłej atmosferze szumiącej w tle fontanny. Całość obserwowali mieszkańcy Marysina.

• Pamiętamy.

• Dzień pierwszy września zapisał się jako tragiczna data w dziejach naszej historii. Uczniowie naszej szkoły upamiętnili ten dzień składając kwiaty i zapalając pamiątkowe znicze przy Pomniku Ofiar Zbrodni w Wawrze na ulicy Kościuszkowców.

przypominamy, ze zgodnie z procedurami bezpieczeństwa ograniczamy pobyt osób dorosłych w szkole.  Prosimy więc o niewchodzenie rodziców/opiekunów dzieci z klas II-VIII do szatni rodziców.

W każdej szatni znajdują się pracownicy szkoły. Prosimy także o przestrzeganie godzin pracy szkoły:

7.00- świetlica i oddziały przedszkolne

7.30 -  szatnie klas IV-VIII.

Przypominamy, że  w związku ze zmianami organizacyjnymi w  budynku szkoły nie ma pomieszczenia na hulajnogi. Prosimy o zostawianie ich zabezpieczonych na zewnątrz budynku

• Msza Święta

• Już w najbliższą niedzielę (06.09.2020 r.) Parafia Świętego Feliksa z Kantalicjo zaprasza na mszę inaugurującą nowy rok szkolny, podczas której nastąpi uroczyste poświęcenie tornistrów szkolnych pierwszoklasistów.

Msza rozpocznie się o godzinie 11.30

• Zebranie z rodzicami

• W dniu dzisiejszym tj.. 03.09.2020 r. o godzinie 17.00 odbędą się zebrania dla klas I-VIII oraz 01 i 02.

Dla Państwa otwarte będą 3 wejścia:

wejście od strony gimnazjum: dla rodziców klas VIIb, VIa, VIb, VIc, VId, VIe, Vb, IVb, IVc

wejście główne szkoły podstawowej : dla rodziców klas VIIa,  VIIc, VIId, VIIIa, VIIIb, IVa, Va, oddziały 01, 02.

wejście od podwórka : dla rodziców klas II i III.

Przypominamy o obowiązku  dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek na terenie szkoły.

Przydział sal na zebrania:

oddział 01                   p. Małgorzata Jastrzębska      s. 11

klasa VIIIa                 p. Barbara Wiewiórska          s. 104

klasa VIIIb                 p. Tomasz Kazanecki             s. 107

• 4 LATKI ZMIANA SZATNI

• UWAGA CZTEROLATKI. Od jutra - 02.09.2020 r. - wchodzicie do szkoły od strony parkingu. Szafki szatniowe bedą czekały na Was przy sali nr 10.